top of page
Secil_Dayioglu_Ocal.jpg

SEÇİL DAYIOĞLU ÖCAL

YUSUF ATA ARIAK AĞABEY’İN ARDINDAN GEÇEN 1 YIL

“Yusuf Ata Arıak’ı kaybettik.” Nee Yusuf Abi mi kastedilen? Ölüm ona yakışmaz ki…… Mesajını ODTÜ KTMT grubunda gördüğümde hasta olduğunu bilsem de aklımdan geçenler bunlardı. Şaşırdığımı, bir anda ne diyeceğimi bilemediğimi, gözümden iki damlanın süzüldüğü hatırlıyorum.


O’nu topluluğa ilk davet edişim… “Aaa tabii ki gelirim, ne güzel düşünmüşsünüz çocuklar!” deyişi… Yıl 1997 olmalı. O günden itibaren her zaman aramızda olması.


“Ben bu grubu neden mi çok seviyorum? Çünkü her yaştan müziğimize gönül vermiş herkes burada ve bir şeyler yapmaya çalışıyor.” Şeklinde yapmış olduğu bir Mezunlar Günü Açılış Konuşması.


Gerçekten ODTÜ KTMT’yi Öğrenci Topluluğu olmanın ötesine taşıyan bir vizyonla oluşturduğu Mezunlar Yönetim Kurulu’na davetini o mesajla yeniden hatırladım.  Yusuf Abi hep bize destek ve yönlendiriciydi. Nerde ne işi olursa olsun bir şekilde zaman hep ayırırdı. Zaman yönetimi konusunda hep O’nu örnek aldım. “Gerçekten insan isterse her şeye zaman bulur” deyişi kulaklarımdadır.


ODTÜ KTMT öğrencisiyle, mezunuyla hayat yolundaki eğitim vermiş; büyüklerimizin deneyimleri gelecek nesillere ışık tutmuştur. Bunu sağlayan YUSUF ATA ARIAK liderliği ve yol göstericiliğidir.


“Söz veriyor musunuz?”

(Geçen yıl onun ardından yazdığım yazıdaki gibi bitireyim)

ODTÜ KTMT’nin gelecek nesillere aktırılacağına,

ODTÜ mezunu olmanın yanında KTMT mezunu olmanın da özel bir yeri olacağına,

Müziğin birleştiriciliğiyle bu topluluğun yoluna devam etmesinde

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIMA

SÖZ VERİYORUM!


Huzurla ışıklar içinde uyu güzel insan!


SEÇİL DAYIOĞLU ÖCAL

ODTÜ KTMT’ 98

secil1.png

Baraka Açılışı (soldan sağa): Ebru, Didem, Seçil, Yusuf Ata Arırak

secil2.png

Baraka Açılışında Şarkı meşk ederken (soldan sağa: ODTÜ Rektörü Süha Sevük, Kültür İşleri Daire Başkanı Tüzün Denli ve Yusuf Ata Arıak)

secil3.png

1998 ODTÜ KTMT Üyeleri, Koro Şefimiz Tahir Aydoğdu, Yusuf Atat Arıak (Fotoğrafın orta kısmında giriş kapısının önünde).

bottom of page